business trip to

Boubínský pralesboubin_1.jpgBoubínský prales je krásný prales uprostřed Šumavy. Jeho lesy se rozprostírají mezi Vimperkem a řekou Lenorou.

Prales je pojmenován po jihočeské hoře Boubín s nadmořskou výškou 1362 m, která leží několik kilometrů od samotného pralesa. Toto pohoří je snadno rozpoznatelné a to svým výrazným obrysem.

V roce 2005 byla na vrcholu hory vybudována dřevěná rozhledna. Pokud tuto rozhlednu navštívíte, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek z pohledu do okolí. Na Boubínskou horu vede několik značených tras.

Boubínský prales na úbočí hory Boubín je velmi dobře přístupný z parkoviště poblíž Kaplice. Tento prastarý les je především známý díky chráněnému jedlobukového porostu s příměsí smrčin. Stáří některých stromů je dokonce mezi 300 až 400 lety.


boubin_2.jpg


Je zde naučná stezka seznamující návštěvníky s nejzajímavějšími místy pralesa. Na stezce se nachází 9 zastávek s informačními tabulemi, které vám přiblíží místní faunu a flóru. Stezka začíná u Boubínského jezírka a je cca 5 km dlouhá.

Pokud vás tato procházka neunaví, můžete pokračovat k dřevěné rozhledně na hoře Boubín. Značená stezka je dlouhá 7 km.

Zobrazit na mapě