business trip to

Vodní nádrž LipnoPřehrada Lipno se nachází asi 30 km jihozápadně od historického města Český Krumlov.
Potom co byla lipenská přehrada vybudována na řece Vltavě, stala se největší vodní plochou v České republice, s délkou 48 km.

kaart_lipno_1.jpg V 50 letech byla vybudována přehrada k tomu, aby sloužila jako vodní elektrárna a samozřejmě k regulaci vodního toku na řece Vltavě. Hráz přehrady spolu s elektrárnou byla umístěna na jižní straně jezera. Samotné jezero a jeho okolí je velmi krásné a je velkým přínosem pro Národní park Šumava.

Přehrada Lipno je každopádně známa díky velké nabídce vodních sportů. Můžete třeba zkusit jachting, vodní lyže, windsurfing nebo kánoe, to všechno vám může zpříjemnit vaši dovolenou. V nabídce jsou i organizované výletní lodě s občerstvením, kde můžete na vlnách jezera strávit 1-2 hodiny.

Především pro rybáře je jezero také velmi oblíbenou destinací. Pod hladinou se houfuje kapr, štika nebo okoun. Proto se rybáři zdržují v kempech u jezera.

lipnomeer_1.jpgPřehrada Lipno je velmi oblíbenou turistickou oblastí. Kamkoliv se podíváte, uvidíte hotely, kempy, rekreační střediska nebo restaurace. Je zcela pochopitelné, že z toho profituje místní ekonomika. Jistou nevýhodou však je, že přehrada Lipno již nijak nevyzařuje venkovskou pohostinností, a to je škoda.
Co také nelze přehlédnout u místních živností, jsou ceny. U lipenského jezera zaplatíte o poznání více za pobyt i stravu, než kdekoliv jinde v regionu Šumava.


Pokud si plánujete dovolenou s vodními sporty, lipenské jezero je ideální destinací v České republice.

Zobrazit na mapě