business trip to

České Budějovice

Blanský les

blansky_les_s.jpg
Blanský les má rozlohu 21.235 ha a je opravdovým rájem pro aktivity ve volné přírodě. V roce 1990 toto území získalo status přírodní rezervace a nyní svým územím zasahuje do oblasti Českých Budějovic, Českého Krumlova a Prachatic. Jedná se o zachovalý krajinný celek v širším předhůří Šumavy. Jeho nevyšším bodem je vrch Kleť s 1084 metry.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Zámek Červená Lhota

Cervena_lhota_s.jpg
Zámek se velmi často objevuje v mnoha českých pohádkách, a to díky své půvabné scenérii na ostrůvku uprostřed vodní hladiny. Zámeček se původně jmenoval Nová Lhota. Přívlastek Červená dostal až počátkem 17. století, zřejme podle barvy cihel či střechy.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Červené blato

cervene_blato.jpg
Červené blato je přírodní rezervace CHKO Třeboňsko. Naučná stezka Červeného blato má asi 3 km a nachází se nedaleko Jiříkova údolí, kde je parkoviště. Své návštěvníky seznamuje s dějinami těžby rašeliniště a jeho ekologickým významem. Nejpozoruhodnější místa rašeliniště jsou propojena dřevěnými chodníčky s informačními tabulemi. Místní lokalita si zachovala tvář tundry a druhovou skladbu rostlinstva.

    Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Dobronice

Dobronice_s.jpg
Hrádek Dobronice se nachází asi 7 km nedaleko Bechyně na řece Lužnici. Hrad Dobronice byl patrně založen v první pol. 14 stol., v r. 1455 jsou jeho majiteli Rožmberkové.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Židova strouha

zidova_strouha_s.jpg
Nezapomenutelná přírodní památka se nachází v údolí potoka stejného názvu asi 2 km od města Bechyně v Táborské parhorkatině.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Státní zámek Hluboká nad Vltavou

kasteel_hluboka_s.jpg
Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejpopulárnějších zámků v České republice. Zámek byl vybudován v neogotickém stylu po vzoru Windsorského panství v Anglii.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Augustiniánský klášter

klaster_trebon_s.jpg
Někdejší augustiniánský klášter byl založen na místě starého farního kostela v roce 1367 Rožmberky. Velmi brzy po založení kláštera se město Třeboň stává centrem vzdělanosti a umělecké tvorby.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Stádlecký most

most_stadlec_s.jpg
Národní kulturní památka ve Stádlci je poslední empírový most v České republice. Tento empírový most byl postaven v letech 1847 - 1848 jihočeským stavitelem Vojtěchem Lannou. Řetězový most kdysi přemosťoval řeku Vltavu, dnes ho najdete na řece Lužnici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Hrobka Schwarzenbergů

hrobka_schwarzenberk_s.jpg
Na svých historických toulkách Třeboní jistě neopomeňte navštívit rodinnou hrobku Schwarzenberků, která se nachází v překrásném anglickém parku při jihovýchodní straně rybníku Svět. Novogotická stavba byla budována v r. 1874-77, na které se podílel stavitel rodu Schwarzenberků F. D. Deworetzky.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Radniční věž v Třeboni

vez_trebon.jpg
Nepřehlédnutelnou dominantou třeboňského náměstí je 31 m vysoká věž s hodinami. Radniční věž byla přistavěna k radnici v roce 1638, aby věžný z ochozu mohl upozornit, zda někde nevypukl požár. Dnes jistě z radniční věže nepřehlédnete městké památky jako pivovar Regent, Augustiniánský klášter... a další.

Otevřeno v letním období: úterý – pátek 9 – 17, sobota 9 – 12

    Zobrazit na mapě