business trip to

Písek

Státní hrad Zvíkov

hrad_zvikov_s.jpg
Královský hrad Zvíkov ze 13 stol. pravděpodobně založen králem Přemyslem Otakarem I. nedaleko městečka Zvíkovské Podhradí. Zvíkovský hrad leží v romantické krajině na skalnatém ostrohu, který je z obou stran obklopen řekami Otavou a Vltavou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Zámek Orlík

orlik_s.jpg
Ještě než byla vybudována vodní nádrž Orlík, zámek Orlík byl situován na skalnatém ostrohu asi 60 metrů nad hladinou řeky Vltavy. Původně gotický hrad ze 13 stol. byl v pol. 19 stol. přebudován v pseudogotickém slohu. A co zámek Orlík nabízí ve své expozici? Historické intériéry s cennými rodinnými sbírkami, Rytířský sál, Empýrové salóny, knihovny, Puškovou chodbu, Malou zbrojnici a zámeckou kapli.

Adresa: Zámek Orlík, 398 07 Orlík nad Vltavou | Otevírací hodiny: 9:00 - 16:00 hod., červenec-srpen 9:00 - 18:00 hod.

    Zobrazit na mapě

Jarník

jarnik_s.jpg
Kopec Jarník (609m) je jedním z nejvyšších vrcholků Píseckých hor. Nachází asi 3 km východně od města Písek. Na jeho vrcholku byla vybudována rozhledna. Odtud jsou vidět krásné přírodní scenérie regionů města Týn nad Vltavou a Písek. Na jihozápadní stráni Jarníku jsou pozůstatky z dob těžby zlata - opuštěný někdejší důl s pozůstatky přístupové chodby. Tehdejší vápenný důl je přístupný po mostě z přírodního kamene na svahu zmíněného kopce.

    Zobrazit na mapě

Pietní místo Lety

lety_s.jpg
23. dubna 1998 bylo pietní místo v obci Lety prohlášeno za kulturní památku Ministerstva kultury ČR. Zde v obci Lety jsou pohřbeni vězni z tzv. cikánského tábora. V roce 1995 byl odhalen památník jako memento "objetem tábora v obci Lety, jež byl určen pro romskou menšinu". Tzv. cikánský tábor již nebyl nikdy zřízen.

Více o .....    Zobrazit na mapě