business trip to

Strakonice

Památník bitvy u Sudoměře

sudomer_s.jpg
Obec Sudoměř je proslavena první vítěznou bitvou husitů 25. března 1420. Památné místo se nachází východně od města Strakonice, je vzdálené 10 km a leží v nadmořské výšce 383m. Nedaleko Sudoměře jsou tři rybníky s hrázemi a malý zalesněný kopec, kde se nachází místo slavné bitvy mezi husity a panskou jízdou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Hrad Strakonice

kasteel_strakonice_s.jpg
Vznik hradu Strakonice je datován koncem 12 stol., byl majetkem rodiny Bavorů ze Strakonic. Část hradu byla v roce 1243 darována řádu maltézských rytířů (Johanitům). Mezi nevýznamnější památky patří děkanský kostel. sv. Prokopa, Kapitulní sín a ambit se vzácnými gotickými malbami. Z věže Rumpál je opravdu pěkný výhled..

Adresa: Zámek 1, 38601 Strakonice | Otevírací hodiny: út-ne 9:00 -16:00 hod.

    Zobrazit na mapě

Sklářské muzeum Frauenau

muzeum_frauenau_s.jpg
Sklářské muzeum ve Frauenau je krásným putováním kulturními dějinami skla, i do regionálně historického světa lidí, kteří se sklem žijí a pracují a na závěr své návštěvníky vede k jedné z významných sbírek mezinárodního moderního sklářského umění.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Helfenburk

helfenburk_s.jpg
Hrad byl založen čtyřmi bratry - pány z Rožmberka v druhé pol. 14 stol. I dnes se dobře zachovalá zřícenina hradu Helfenburk nachází asi 5 km od městečka Bavorov.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Naučná stezka dudáka Švandy

leerpad_strakonice_s.jpg
Asi před dvěma sty lety žil nedaleko Strakonic velmi známý dudák se jménem Švanda. J.K. Tyl, populární český spisovatel, o něm napsal divadelní hru. Můžete jít po stopách dudáka Švandy na 15 km naučné stezce poblíž Strakonic.

Výchozí bod: U vstupu hradu Strakonice.

    Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Prácheň

prachen_castle_s.jpg
Zřícenina hradu Prácheň stojí na ostrohu nad řekou Otavou. Přemyslovské správní hradiště, které plnilo svou funkci do pol. 13 stol, kdy bylo opuštěno.

Více o .....    Zobrazit na mapě