business trip to

Plzeň-město

DinoPark

dinopark.jpg
Dinopark můžete navštívit samostatně nebo se zvýhodněnou vstupenkou do Zoo Plzeň. Park je zábavné místo pro děti nebo studenty, kteří hledají více informací o růných druzích dinosaurů, o vzniku života na zemi nebo o pohybu zemských desek atd. Modely dinosaurů jsou jak statické, tak i robotické. Všechny modely jsou ozvučené. Součástí parku jsou atrakce podporující edukační funkci parku, 3D kino, dětské paleontologické hřiště a naučná stezka.

Adresa: Nad ZOO 1, Plzeň | Otevírací doba: duben - říjen, po - ne: 8:00 - 18:00h.

    Zobrazit na mapě

Muzeum strašidel

muzeum_strasidel.jpg
Muzeum strašidel je v samotném centru města v historickém sklepení dnes již zbořeného domu. Expozice muzea se zaměřuje na svět pohádek a pověstí, proto vás nechá nahlédnout do tohoto světa zapomenutých časů ze staré Plzně a okolí. Setkáte se s bájným knížetem Radoušem, vodníky, čarodějnicemi, ohnivým psem, draky, Saracénskými čerty a jinou havětí.

Adresa: náměstí Republiky 33, Plzeň (podzemí Hotelu Central) | Otevírací hodiny: po - ne: 10:00 - 18:00hod.

    Zobrazit na mapě

Exkurze v Plzeňském Prazdroji

pivovar_plzen_s.jpg
Navštivte plzeňský pivovar, poznejte a ochutnejte světoznámé značky piva Pilsner Urquell a Gambrinus. Plzeňský Prazdroj je nejstarším pivovarem v České republice.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Plzeňské historické podzemí

plzen_podzemi_2.jpg
Přijeďte, zakuste pocit života dole v podzemí a odhalte tajemství výklenků a zákoutí. V doprovodu průvodce půjdete labyrintem chodeb, sklepů a studní pod samotným centrem města. Budova z poč. 14 stol., ve které jste začali, je spolu s podzemím nedílnou součástí dějin a součastnosti města.

Adresa: Veleslavinova 6, 301 00 Plzeň | Otevírací hodiny: po - ne prohlídky v 11:00, 14:00 a 16:00 hod.

    Zobrazit na mapě

Muzeum loutek

muzeum_loutek.jpg
Interaktivní loutkové muzeum najdete v historické domu č. 23 na plzeňském náměstí Republiky. Expozice a tvůrčí dílny mapují výjimečnou historii i současnost plzeňského loutkářství, ale interaktivním způsobem zapojují dětské i dospělé návštěvníky. Návštěvníkovi jsou postupně představovány počátky loutkářství v Plzni od kočovných loutkoherců , přes Loutkové divadlo feriálních osad, Skupovo divadlo, produkce loutkových souborů z druhé poloviny 20. století až do současnosti.

Adresa: náměstí Republiky 23, Plzeň | Otevírací doba: út - ne: 10:00 - 18:00hod.

    Zobrazit na mapě

Rotunda ve Starém Plzenci

rotunda_staryplzenec_s.jpg
Raně románská rotunda sv. Petra a Pavla z 10. stol. je nejstarší dochovanou církevní stavbou v západních Čechách, jež se z velké části zachovala jako původní.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Techmania

techmania_s.jpg
Techmania je interaktivní muzeum, ve kterém najdete odpovědi na všechny otázky typu - co se s Vámi stane pokud okusíte 200 000 voltů, jak zažít viditelný projev neviditelného nebo čím nás příroda inspirovala.....

Adresa: Borská ulice, vstup V. bránou v areálu ŠKODA, 316 00 Plzeň | Otevírací hodiny: po - ne 9:00 hod. - 17:00 hod.

    Zobrazit na mapě

Zoologická a botanická zahrada města Plzeň

plzen_zoo_s.jpg

Botanická zahrada je členitá oblast s vodními plochami, arboretem a parky. V Evropě se Zoo může pyšnit druhým největším výběhem pro medvědy a přirozeným prostředím pro opice a velké šelmy. V botanické zahradě také najdete skleník se sukulenty a speciální naučnou cestu.

Adresa: Pod Vinicemi 9, 301 16 Plzeň | Otevírací hodiny: 9:00 hod. -18:00 hod.

    Zobrazit na mapě