business trip to

Tachov

Hornický skanzen

hornickyskanzen_s.jpg
Hornický skanzen ve Stříbře je částečně venkovní expozicí důlní techniky. Tento skanzen je výsledkem tvrdé práce mnoha dobrovolníků. Na cestě hornickým skanzenem je k vidění mnoho exponátů z důlní techniky Stříbro, o kterých se více dozvíte na informačních tabulích.

Více o .....    Zobrazit na mapě

Klášter Kladruby

klaster_kladruby_s.jpg
Klášter byl založen v roce 1115 knížetem Vladislavem I.. Kladrubský klášter benediktinského řádu vznikl v krajině řídce obývané slovanským obyvatelstvem. Velmi pozoruhodnou stavbou z celého kláštera je beze sporu barokně-gotický kostel. Kostelík se nachází jižně od starého konventu a na východní straně je stará prelatura.

Adresa: Klášter Kladruby, 34961 Kladruby u Stříbra | Otevírací hodiny: květen - září Út-Ne 10:00 - 17:00 hod., červenec - srpen Út-Ne 9:00 - 17:00 hod.

    Zobrazit na mapě

Kostel sv. Petra a Pavla ve Svojšíně

svojsin_s.jpg
Kostel sv. Petra a Pavla je datován z pol. 12 stol. V minulosti byla impozantní věž kostela propojena ve druhém patře s obytnou budovou feudálního dvorce, která stála v blízkosti kostela. Společně s věží se dochovalo původní zdivo na severní straně chrámové lodi.

Adresa: Kostel sv. Petra a Pavla, 349 01 Svojšín

    Zobrazit na mapě

Pravé pivní lázně

pivnilazne_s.jpg
Pravé pivní lázně nabízí originální léčebnou lázeňskou terapii, která využívá hojivých účinků teplé minerální vody, piva, surovin pro jeho výrobu nebo surovin, které při výrobě piva vznikají a klasické i speciální masáže. Nehledě na to, že něco uděláte i pro své zdraví, může zažít i mnoho legrace právě při relaxaci v těchto lázních.
Adresa: pravé Pivní lázně®, Pivovarská 107, 348 13 Chodová Planá | Více na: www.chodovar.cz.


    Zobrazit na mapě