business trip to

Cykloturistika


Česká republika dobře udržuje síť značených cyklotras. Region Šumava nabízí hodně možností pro každého cyklistu. Ať již chce jet na svém horském kole po malých lesních cestách nebo na poklidných silnicích malebnými vesnicemi a nebo na kole s bagáží po horách: to všechno lze podniknout na Šumavě.

Rozhodně zvolte kolo s přehazovačkou. V Národním parku jsou pěkně velké výstupy, velmi často krátké, zato strmé. To abyste neřekli, že jsme vás nevarovali. Mimo samotný park není krajina strmá, spíš je kopcovitá, právě proto je možné v těchto místech uskutečnit méně náročný cyklovýlet. Kola lze zapůjčit v některých hotelech nebo kempech. Téměř ve všech městech najdete cykloopravny u místních prodejců kol.

V každém informačním centru jsou k dostání mapy na jednodenní výlety. Taktéž v každém městě najdete informační tabule s přehlednou mapou, na které jsou v blízkém okolí vyznačené turistické cesty a cyklotrasy.

Pokud podniknete delší cyklovýlet, měli byste si zakoupit dobré mapy nebo popis tras. Mapy vhodné pro cyklistiku naleznete na "SHOCart, spol. s r. o.". Jsou v měřítku 1:75.000. Mapy můžete zakoupit za 89,00 Kč/ ks.

kaarten_fietskaarten_1.jpg Velmi známou cyklotrasou na několik dní je dlouhý úsek po Šumavě tzv. "Šumavská magistrála". Trasa je asi 240 km dlouhá a vede od západní části Šumavy z Domažlic až na východ, přes Nýrsko, Železnou Rudu, Srní, Horní Planou a Frymburk do Dolního Dvořiště. Cyklotrasa se klikatí po zpevněných silničkách přímo přes Národní park Šumava, každému jistě umožní mít lepší představu o tom, co Šumava skutečně nabízí.