business trip to
town_top.jpg
Šumava je venkovská oblast s několika většími městy. Velká část území, současného Národního parku, byla během komunistického režimu zakázaným prostorem, kde si mohla příroda volně růst. Dnes je zde poklidné životní prostředí.

Nicméně Šumava je více než přírodou. Najdeme zde několik krásných měst s bohatou nabídkou kulturních a historických zajímavostí.

Již ve středověku vznikla významná města podél Zlaté stezky jako např. Kašperské Hory, Vimperk, Prachatice. A nebo město Český Krumlov, jež bylo od roku 1749 hlavním sídlem rodu Schwarzenbergů, jedné z nejvlivnějších aristokratických rodin v Čechách. Později v historii se proslavuje další město Plzeň, a to díky ocelářským závodům majitele Emila Škody. Šumava má také hodně, co nabídnout z moderního umění. Mezi významné expresionisty patří malíř Egon Schiele, jež jednoho času také pobýval na jihu Šumavy a zachytil několik krajinomaleb na Českokrumlovsku.

Všechny potřebné informace o městech jsou řazeny do jednotlivých regionů. Kliknutím na mapě můžete vybrat vámi zvolený region a destinaci, a nebo stačí kliknout na odkaz v hlavní nabídce stránek.