business trip to

Bechyněbechyne_l.jpgLázeňské město Bechyně se nachází asi 25 km jihozápadně od města Tábor. Místní lázně jsou jedny z nejstarších v České republice a jsou především známé pro využívání léčebných účinků místního bahna (slatina). Návštěvníci tohoto města mohou navštívit nemálo pamětihodností jako je renesanční zámek Bechyně, most přes hluboké údolí Lužnice s pojmenováním "Bechyňská duha" nebo unikátní památku, kterou je právem První hasičské muzeum.

Rozhodně mezi nejvýznamější památky patří samotný zámek Bechyně a Bechyňský františkánský klášter v pozdní gotice s úžasnou sklípkovou klenbou. Z původního hradu ze 13 stol. nezbyly téměř žádné pozůstatky, na přelomu 15. a 16. stol. zde hrad rekonstruovali Štenberkové a do té doby hrad nezaznamenal žádné větší úpravy, až když na konci 16 stol byl přestavěn v renesančním duchu Petrem Vokem z Rožmberka.

Další památkou stojící za povšimnutí je tzv. " Bechyňská duha". Jedná se o železobetonový obloukouvý most, jež se klene přes hluboké údolí řeky Lužnice. Železniční most byl dokončen roku 1928 s výškou 50 m a délkou 203 m.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Bechyně

Turistické informace

Infocentrum Bechyně
nám. T.G.Masaryka 5 391 65
tel:(+420) 381 213 822
www: http://www.visitbechyne.cz
mail: visitbechyne@volny.czZajímavá místa

5.2km: Zřícenina hradu Dobronice

Dobronice_s.jpg
Hrádek Dobronice se nachází asi 7 km nedaleko Bechyně na řece Lužnici. Hrad Dobronice byl patrně založen v první pol. 14 stol., v r. 1455 jsou jeho majiteli Rožmberkové.

Více o .....    Zobrazit na mapě

5.6km: Židova strouha

zidova_strouha_s.jpg
Nezapomenutelná přírodní památka se nachází v údolí potoka stejného názvu asi 2 km od města Bechyně v Táborské parhorkatině.

Více o .....    Zobrazit na mapě

8.4km: Stádlecký most

most_stadlec_s.jpg
Národní kulturní památka ve Stádlci je poslední empírový most v České republice. Tento empírový most byl postaven v letech 1847 - 1848 jihočeským stavitelem Vojtěchem Lannou. Řetězový most kdysi přemosťoval řeku Vltavu, dnes ho najdete na řece Lužnici.

Více o .....    Zobrazit na mapě