business trip to

České Budějoviceceske_budejovice_2.jpgČeské Budějovice jsou největším městem na jihu Čech s počtem obyvatel 100 000. V Německu je město známo jako Budweis.

České Budějovice mají pěkné náměstí Přemysla Otakara II, kde se tradičně konají trhy obklopené velkolepě restaurovanými domy s arkádami. Velké náměstí má šířku i výšku 133 m. Přímo uprostřed stojí elegantní Samsonova kašna, vybudována v 18. stol. Založení barokní radnice se datuje rokem 1731. Ta je hojně zdobena sochami a reliéfy.
Chrám Sv. Mikuláše byl v 17. stol. nově vybudován v gotickém stylu na místě původního vyhořelého chrámu.

ceske_budejovice_3.jpg Stejně jako v Českém Krumlově, jsou i památky v Českých Budějovicích pod záštitou Unesca. A to všechno díky četným domům z dob pozdní gotiky, renesance a baroka, arkádám a pozůstatkům gotických hradeb. Stále dochovalým symbolem tehdejšího plahobytu města je Černá věž s výškou 72 metrů. Věžní hodiny a zvon pochází z roku 1577.
Mezi jistě zajímavé památky patří česká část tehdejší koněspřežné železnice, jež vedla z Českých Budějovic do Rakouského Lince.

Město je hlavním dopravním i průmyslovým centrem. Byl zde například založen věhlasný pivovar se značkou Budvar. Pivo ze zdejšího pivovaru je známé po celém světě. Již v 16. stol. bylo dodáváno na dvůr krále Ferdinanda I.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí České Budějovice

Turistické informace

Ceské Budějovice Informacní centrum
Nám. Přemysla Otakara II. č. 1
tel:(+420) 386 801 413
www: http://www.c-budejovice.cz/cz/stranky/uvod.aspx
mail: infocb@c-budejovice.cz

Informacní centrum Bavorský les - Šumava
Karla IV 416/14 370 21
tel:+420 387 202 598
www: http://www.bavorskeles.cz
mail: info.cb@bavorskelesy.czZajímavá místa

8.9km: Státní zámek Hluboká nad Vltavou

kasteel_hluboka_s.jpg
Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejpopulárnějších zámků v České republice. Zámek byl vybudován v neogotickém stylu po vzoru Windsorského panství v Anglii.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12.8km: Dívčí kámen

divci_kamen_s.jpg
Středověký hrad Dívčí kámen byl vybudován na skalním útvaru nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349

Více o .....    Zobrazit na mapě

15.3km: Klášter Zlatá Koruna

zlata_koruna_s.jpg
Nedaleko od Českého Krumlova se nachází cisterciánský klášter "Zlatá Koruna".

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.5km: Blanský les

blansky_les_s.jpg
Blanský les má rozlohu 21.235 ha a je opravdovým rájem pro aktivity ve volné přírodě. V roce 1990 toto území získalo status přírodní rezervace a nyní svým územím zasahuje do oblasti Českých Budějovic, Českého Krumlova a Prachatic. Jedná se o zachovalý krajinný celek v širším předhůří Šumavy. Jeho nevyšším bodem je vrch Kleť s 1084 metry.

Více o .....    Zobrazit na mapě