business trip to

Jindřichův HradecJindrichuv_hradec_l.jpgJindřichův Hradec je jedno z nejvýznamějších historických měst jižních Čech. Město, které je umístěno nad rybníkem Vajgar, v jehož hladině se zrcadlí nádherné panorama gotického hradu a renesančního zámku. Současný název města vznikl v polovině 13. století. Město a hrad byly pojmenovány právě po Jindřichovi z Hradce, zakladateli samostatné Vítkovské odnože pánů z Hradce užívající erbu s pětilistou zlatou růží v modrém poli. Dnes je novodobý erb k vidění na malbě starobylé městské radnice.

Dochovalo se zde mnoho architektonických památek z dob renesance a gotiky. Zámek Jindřichův Hradec je třetím největším hradem a zámkem v ČR. V historickém centru i přilehlých ulicích najdeme velký počet měšťanských domů s renesančními freskami. Mezi významné církevní památky právem patří gotický Kostel sv. Jana Křtitele s minoritským klášterem (s významnými gotickými malbami) a kaple sv. Mikuláše. Kostel Nanebevzetí Panny Marie svým návštěvníkům nabízí výstup na kostelní věž se 153 schody. Věž skýtá nádherný pohled z výšky 68 m na město i jeho okolí.

jindrichuv_hradec_1.jpg Město se proslavilo díky ruční výrobě gobelínů a tapisérií a také díky výrobě lihovin a likérů Fruko-Schulz. K nejnavštěvovanějším místum jindřichohradecka patří muzeum s největšímm lidovým mechanickým betlémem na světě - Krýzovy jesličky a parní vlak na úzkorozchodné trati Jindřichův Hradec - Bystřice o délce 33 km v přírodě České Kanady.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Jindřichův HradecZajímavá místa

14.3km: Zámek Červená Lhota

Cervena_lhota_s.jpg
Zámek se velmi často objevuje v mnoha českých pohádkách, a to díky své půvabné scenérii na ostrůvku uprostřed vodní hladiny. Zámeček se původně jmenoval Nová Lhota. Přívlastek Červená dostal až počátkem 17. století, zřejme podle barvy cihel či střechy.

Více o .....    Zobrazit na mapě