business trip to

Třeboňtrebon_l.jpg Město Třeboň je malé lázeňské město s cennými historickými památkami. Centrem historické části města Třeboně je Masarykovo náměstí, tvořené měšťanskými domy s podloubím a renesančními a barokními štíty. Historická část Třeboně je po staletí úzce spjata s rybníkářskými památkami – jak geograficky, tak svou historií.V 16. stol. dosáhla Třeboň svého největšího rozkvětu za vlády Rožumberků a Schwanzenberků.

Město Třeboň je centrem chráněné krajinné oblasti Třeboňska, jež je biosférickou rezervací UNESCO.

K nejmalebnějším památkám Třeboňska, které stojí za Vaši navštěvu, patří renesanční zámek, augustiniánský klášter, neo-gotická hrobka Schwanzenberků, vodní díla jako je rybník Svět a Zlatá stoka.

Město je známo také díky svým lázním Aurora a Bertiny. Třeboňské lázně se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů.

Cykloturistika a rekreační rybaření patří mezi nejpopulárnější aktivity na Třeboňsku. Stezka okolo Třeboně (39 km) a Rožmberk (22 km) jsou nenavštěvovanějšími cyklotrasami, ty obě začínají v Třeboni na hrázi rybníka Svět. Svůj výlet si můžete naplánovat s on-line cyklomapou Třeboňska na portálu www.cykloserver.cz. Pro rekreační rybaření je určeno několik rybníků (Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř....), rybářské povolenky lze zakoupit u prodejců.


užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí TřeboňZajímavá místa

0km: Radniční věž v Třeboni

vez_trebon.jpg
Nepřehlédnutelnou dominantou třeboňského náměstí je 31 m vysoká věž s hodinami. Radniční věž byla přistavěna k radnici v roce 1638, aby věžný z ochozu mohl upozornit, zda někde nevypukl požár. Dnes jistě z radniční věže nepřehlédnete městké památky jako pivovar Regent, Augustiniánský klášter... a další.

Otevřeno v letním období: úterý – pátek 9 – 17, sobota 9 – 12

    Zobrazit na mapě

0.2km: Augustiniánský klášter

klaster_trebon_s.jpg
Někdejší augustiniánský klášter byl založen na místě starého farního kostela v roce 1367 Rožmberky. Velmi brzy po založení kláštera se město Třeboň stává centrem vzdělanosti a umělecké tvorby.

Více o .....    Zobrazit na mapě

1.2km: Hrobka Schwarzenbergů

hrobka_schwarzenberk_s.jpg
Na svých historických toulkách Třeboní jistě neopomeňte navštívit rodinnou hrobku Schwarzenberků, která se nachází v překrásném anglickém parku při jihovýchodní straně rybníku Svět. Novogotická stavba byla budována v r. 1874-77, na které se podílel stavitel rodu Schwarzenberků F. D. Deworetzky.

Více o .....    Zobrazit na mapě

15.5km: Červené blato

cervene_blato.jpg
Červené blato je přírodní rezervace CHKO Třeboňsko. Naučná stezka Červeného blato má asi 3 km a nachází se nedaleko Jiříkova údolí, kde je parkoviště. Své návštěvníky seznamuje s dějinami těžby rašeliniště a jeho ekologickým významem. Nejpozoruhodnější místa rašeliniště jsou propojena dřevěnými chodníčky s informačními tabulemi. Místní lokalita si zachovala tvář tundry a druhovou skladbu rostlinstva.

    Zobrazit na mapě