business trip to

Týn nad Vltavoutyn_1.jpg V 10. stol. byla založena osoda jako obchodní středisko. Ve 12. stol. byl postaven hrad tyčící se nad samotným Týnem. Později následkem četných útoků byl hrad kompletně zničen.

Ve 13. stol. byl vybudován dřevěný most přes řeku Vltavu. Byl prvním mostem jižních Čech. Týn se stal hlavním překladištěm soli na Zlaté stezce, která vedla z jižních zemí do zdejšího města.

tyn_3.jpg
Ve měste Týn nad Vltavou je bohatý kulturní život. Městské muzeum na náměstí nabízí výstavu panenek a minerálních hornin.

Na stejném náměstní se nachází i Městská galerie Art Club. Vzhledem ke svým prezentovaným výstavám známých českých umělců patří galerie mezi nejvyhledávanější v České republice.

Město Týn nad Vltavou a jeho blízké okolí je díky své unikátní poloze, mezi Orlickou a Hněvkovskou přehradou, nejlepší oblastí pro vodní sporty.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Týn nad VltavouZajímavá místa

5.8km: Židova strouha

zidova_strouha_s.jpg
Nezapomenutelná přírodní památka se nachází v údolí potoka stejného názvu asi 2 km od města Bechyně v Táborské parhorkatině.

Více o .....    Zobrazit na mapě

14.2km: Zřícenina hradu Dobronice

Dobronice_s.jpg
Hrádek Dobronice se nachází asi 7 km nedaleko Bechyně na řece Lužnici. Hrad Dobronice byl patrně založen v první pol. 14 stol., v r. 1455 jsou jeho majiteli Rožmberkové.

Více o .....    Zobrazit na mapě

17.4km: Stádlecký most

most_stadlec_s.jpg
Národní kulturní památka ve Stádlci je poslední empírový most v České republice. Tento empírový most byl postaven v letech 1847 - 1848 jihočeským stavitelem Vojtěchem Lannou. Řetězový most kdysi přemosťoval řeku Vltavu, dnes ho najdete na řece Lužnici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.2km: Státní zámek Hluboká nad Vltavou

kasteel_hluboka_s.jpg
Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejpopulárnějších zámků v České republice. Zámek byl vybudován v neogotickém stylu po vzoru Windsorského panství v Anglii.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.2km: Jarník

jarnik_s.jpg
Kopec Jarník (609m) je jedním z nejvyšších vrcholků Píseckých hor. Nachází asi 3 km východně od města Písek. Na jeho vrcholku byla vybudována rozhledna. Odtud jsou vidět krásné přírodní scenérie regionů města Týn nad Vltavou a Písek. Na jihozápadní stráni Jarníku jsou pozůstatky z dob těžby zlata - opuštěný někdejší důl s pozůstatky přístupové chodby. Tehdejší vápenný důl je přístupný po mostě z přírodního kamene na svahu zmíněného kopce.

    Zobrazit na mapě