business trip to

Český Krumlovceskykrumlov_1.jpg Město Český Krumlov bylo založeno z osídlení pod hradem, jež se později stalo součástí hradu. Ve 13 stol. se teprve buduje samotné město kolem.

Nejstarší část města je z roku 1280, dnes je to čtvrť v podhradí zvaná Latrán. Kdysi zde žili sluhové a řemeslníci patřící k hradu. Historická část je snadno přístupná z nedalekého parkoviště, odkud přejdete přes mostík s impozantní strážní věží. Poté vás obklopí úzké uličky vedoucí na náměstíčko. Na tomto útulném náměstíčku najdete nejednu restauraci nebo terasu. V okolí je několik historických budov, jako např. renesanční radnice s podloubím nebo Kostel sv. Víta, jež je z roku 1439, jeho půvabný interiér stojí za shlédnutí.

Historická část města má vše pro ty, co rádi nakupují drobnůstky. Můžete se najíst v báječných restauracích nebo nakoupit v několika obchůdcích nabízejících české sklo a suvenýry.

ceskykrumlov_2.jpg Horní část hradu se skládá z několika budov, jež byly vystavěny v různých obdobích. Samotný hrad byl obnoven v letech 1575-1590. Současná podoba hradu je dochována z roku 1687. Hrad je propojen s divadlem z roku 1766 pouzdrovým mostem. V zámeckém parku se nachází letohrádek Bellaria a barokní jízdárna. Divadelní scéna s otočným hledištěm je nyní situována v blízkosti hradu. Uvnitř samotného hradu se dochovaly cenné nástěnné malby. Minoritský klášter pochází z roku 1350, kostel byl přestavěn v 17. stol. do barokního slohu. Klášter Klarisek byl z velké části vybudován v gotickém slohu. Pivovar je součástí kláštera a pochází z roku 1604.

Hora Kleť s nadmořskou výšku 1083 m n. m. leží severně od Českého Krumlova. Je zde přístup sedačkovou lanovkou ze stanice Krasetín, 2 km od vlakové stanice Holubov. Jižně pod vrcholem je i stejnojmenná hvězdárna Kleť, která je známá svým výzkumem planetek a komet.

Jen 6 km severně od Českého Krumlova v pohoří Blanského lesa, se nachází nádherně zrestaurovaný raně gotický klášter Zlátá Koruna. V severní části je nejstarší dochovanou památkou kláštera kaple Andělů strážných.

Více informací o této oblasti najdete na webových stránkách Český Krumlov.


užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Český Krumlov

Turistické informace

Ceský Krumlov Infocentrum
Nám. Svornosti 2 38101
tel:(+420) 380 704 622
www: http://www.ckrumlov.info/php/
mail: info@ckrumlov.czZajímavá místa

6.3km: Klášter Zlatá Koruna

zlata_koruna_s.jpg
Nedaleko od Českého Krumlova se nachází cisterciánský klášter "Zlatá Koruna".

Více o .....    Zobrazit na mapě

6.6km: Blanský les

blansky_les_s.jpg
Blanský les má rozlohu 21.235 ha a je opravdovým rájem pro aktivity ve volné přírodě. V roce 1990 toto území získalo status přírodní rezervace a nyní svým územím zasahuje do oblasti Českých Budějovic, Českého Krumlova a Prachatic. Jedná se o zachovalý krajinný celek v širším předhůří Šumavy. Jeho nevyšším bodem je vrch Kleť s 1084 metry.

Více o .....    Zobrazit na mapě

9.2km: Dívčí kámen

divci_kamen_s.jpg
Středověký hrad Dívčí kámen byl vybudován na skalním útvaru nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.6km: Čertova stěna

certova_stena_s.jpg
Jedná se o skalní lokalitu chráněné krajinné oblasti na řece Vltavě mezi Lipnem I. a Lipnem II. Nad hlubokým údolím Vltavy se nachází skalnatý sráz posetý velkým množstvím žulových balvanů. Ve skutečnosti Čertova stěna nebo také kamenné moře vzniklo působením ledovce.

Více o .....    Zobrazit na mapě