business trip to

Kaplicekaplice_1.jpgMěsto Kaplice se rozkládá v malebné krajině na březích říčky Malše v úpatí Novohradských hor. Původně středověké město, které dnes můžete obdivovat v jeho historickém centru. Poblíž Kaplice se nachází několik trvrzí a hradů, které stojí také za vaši návštěvu. Město Kaplice bylo založeno jako trhová ves na důležité obchodní stezce, která spojovala Horní Rakousko s jižními Čechami. Z Kaplice, malé trhové osady, se stává prosperující město díky zkvétajícímu obchodu se solí.

V dobách své existence byla Kaplice jak majetkem Čech tak i Německa. Až po skončení 2. svět. války bylo Československo obnoveno a Kaplice se stala opět českým městem.

Díky tomu, že se město a jeho okolí nacházelo nedaleko hranic s Rakouskem, bylo v éře komunistického režimu jen zřídka osídleno. Po roce 1989 se Češi vracejí, a tak je zde vybudováno mnoho nových domů a zbylé jsou opraveny.

Nejen město Kaplice, ale i blízké okolí má co nabídnout. Najdete zde mnoho pěkných rybníků, lesů a slunných luk. Je to skvělá oblast pro pěší turistiku i kolo.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Kaplice

Turistické informace

Kulturní a informační centrum Kaplice
Linecká 434 382 41
tel:+420 380 311 388
www: http://www.mestokaplice.cz
mail: infocentrum@mestokaplice.czZajímavá místa

15.8km: Klášter Zlatá Koruna

zlata_koruna_s.jpg
Nedaleko od Českého Krumlova se nachází cisterciánský klášter "Zlatá Koruna".

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.1km: Čertova stěna

certova_stena_s.jpg
Jedná se o skalní lokalitu chráněné krajinné oblasti na řece Vltavě mezi Lipnem I. a Lipnem II. Nad hlubokým údolím Vltavy se nachází skalnatý sráz posetý velkým množstvím žulových balvanů. Ve skutečnosti Čertova stěna nebo také kamenné moře vzniklo působením ledovce.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.5km: Dívčí kámen

divci_kamen_s.jpg
Středověký hrad Dívčí kámen byl vybudován na skalním útvaru nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349

Více o .....    Zobrazit na mapě