business trip to

PrachaticePrachatice se rozprostírají pod úpatím vrcholu Libín (1091 m) a jsou regionálním městem předhůří Šumavy. Prachatice s počtem obyvatel 12.500 leží v nadmořské výšce 569 metrů. Zachovalé historické budovy byly důvodem, proč bylo město vyhlášeno Městskou památkovou rezervací.

prachatice_2.jpg Ve 14. stol. město získalo privilegium pro obchod s pasovskou solí. Kromě soli se Prachaticemi přepravovaly i další obchodní komodity, neboť zdejší místo bylo hlavní zastávkou "Zlaté stezky" mezi Čechy a Bavorskem. Zlatá éra začala v 16. stol. a byla výsledkem dobře zkvétajících obchodních styků.

prachatice_1.jpg
Dolní Brána v samotném historickém jádru města je dodnes pevnostní stavbou té doby. Obzvlášť prachatické náměstí stojí za vidění. Jeho ozdobou jsou historické domy zdobené freskami a graffity ze 16 stol.

Stará radnice byla dokončena v roce 1570. Průčelí budovy je zdobeno malovanými obrazy, jež vypodobňují biblické příběhy ze Starého zákona a další.

Blízko Prachatic se nachází dvě přírodní památky. Jednou z nich je Plešné jezero, ledovcového původu, jež má plochu asi 7 Ha a poblíž je i hora Třístoličník (1320 m).
užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Prachatice

Turistické informace

Kulturní a informační služby města Prachatice
Velké Náměstí 1 383 01
tel:(+420) 388 312 563
www: http://www.prachatice.cz
mail: icentrum@prachatice-info.czZajímavá místa

4.4km: Rodný dům Jana Husa

dumjanhus_s.jpg
Jan Hus patří mezi nejvýznamější osoby historie České republiky. Z pohledu evropské historie patří mezi první reformátory církve, u které především kritizoval její bohatství. Jana Hus se významně zasloužil o vývoj českého jazyka. Taktéž se pokoušel bojovat proti germanismu v českém jazyce, jenž byl ovlivněn německými přistěhovalci. Jako první přeložil bibli do Českého jazyka.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12.1km: Boubínský prales

boubin_s.jpg
Boubínský prales je krásný prales uprostřed Šumavy. Jeho lesy se rozprostírají mezi Vimperkem a řekou Lenorou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

13.7km: Zřícenina hradu Helfenburk

helfenburk_s.jpg
Hrad byl založen čtyřmi bratry - pány z Rožmberka v druhé pol. 14 stol. I dnes se dobře zachovalá zřícenina hradu Helfenburk nachází asi 5 km od městečka Bavorov.

Více o .....    Zobrazit na mapě

15.6km: Archeopark Netolice

archeopark_netolice_s.jpg
Archeopark Netolice se nachází na vrchu sv. Ján s přímým výhledem na město Netolice a panorama Šumavy.

Více o .....    Zobrazit na mapě

17.1km: Zámek Vimperk

kasteel_vimperk_s.jpg
Zámek Vimperk je jeden z mnoha hradů a zámků, které jsou v regionu Šumava. Podobně jako ostatní hrady a zámky také chrání zlatou stezku spojující Čechy a Bavorsko. Zámek se majestátně tyčí nad řekou Volyňkou a městem Vimperk.

Více o .....    Zobrazit na mapě