business trip to

PísekNádherné město s královským hradem. Písek leží na březích řeky Otavy. První zmínky o rýžování zlata na této řece jsou již z roku 800.

pisek_1.jpgNyní je město sídlem pro mnohá průmyslová odvětví jako je potravinářství, dřevovýroba, výroba pro automobilový průmysl, tabáková výroba.
Ve 13. stol. byl hrad vybudován a začleněn do městského opevnění panovníkem Přemyslem Otakarem II.

Opravdu za shlédnutí stojí raně gotický chrám Narození Panny Marie s kostelní věží o výšce 74 m. I přesto, že zde byly prováděny četné rekonstrukce, byly dochovány fresky v hlavní chrámové lodi. Křtitelnice a písecká Madonna na oltáři pocházejí z dob Renesance.

Radnice města Písek se nachází na stejném náměstí jako kostel, byla vybudována v letech 1737 až 1764, v průčelí ji zdobí gotické plastiky. Na hradním nádvoří jsou pozůstatky z dob vyhoření hradu v roce 1532. V historické části hradu se dnes nachází Prácheňské muzeum. Na vélkém náměstí v Písku stojí za shlédnutí několik gotických měšťanských domů. Velmi pěknou památkou je kostel sv. Václava ze 17. stol., v němž byla odkryta freska zobrazující upálení M. J. Husa.

pisek_2.jpg
Jednou z nejvíce navštěvovaných památek města Písek je kamenný most. Most je nejstarším kamenným mostem dochovaným v celých Čechách. Přesný datum o jeho vybudování není znán, ale je jisté, že byl vybudován před stavbou pražského Karlova mostu. V 17. stol. byl most vyzdoben pískovcovými sochami svatých, čímž se most nápadně podobá Karlovu mostu, ale zdaleka nepůsobí tak majestátně, a to díky chybějícím obranným věžím. Každopádně z kamenného mostu se vám naskytne nezapomenutelný pohled na město Písek.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Písek

Turistické informace

Infocentrum Písek
Heydukova 97 397 01
tel:(+420) 382 213 592
www: http://www.icpisek.cz
mail: icpisek@icpisek.czZajímavá místa

3.3km: Jarník

jarnik_s.jpg
Kopec Jarník (609m) je jedním z nejvyšších vrcholků Píseckých hor. Nachází asi 3 km východně od města Písek. Na jeho vrcholku byla vybudována rozhledna. Odtud jsou vidět krásné přírodní scenérie regionů města Týn nad Vltavou a Písek. Na jihozápadní stráni Jarníku jsou pozůstatky z dob těžby zlata - opuštěný někdejší důl s pozůstatky přístupové chodby. Tehdejší vápenný důl je přístupný po mostě z přírodního kamene na svahu zmíněného kopce.

    Zobrazit na mapě

9.7km: Památník bitvy u Sudoměře

sudomer_s.jpg
Obec Sudoměř je proslavena první vítěznou bitvou husitů 25. března 1420. Památné místo se nachází východně od města Strakonice, je vzdálené 10 km a leží v nadmořské výšce 383m. Nedaleko Sudoměře jsou tři rybníky s hrázemi a malý zalesněný kopec, kde se nachází místo slavné bitvy mezi husity a panskou jízdou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

14.9km: Státní hrad Zvíkov

hrad_zvikov_s.jpg
Královský hrad Zvíkov ze 13 stol. pravděpodobně založen králem Přemyslem Otakarem I. nedaleko městečka Zvíkovské Podhradí. Zvíkovský hrad leží v romantické krajině na skalnatém ostrohu, který je z obou stran obklopen řekami Otavou a Vltavou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.6km: Hrad Strakonice

kasteel_strakonice_s.jpg
Vznik hradu Strakonice je datován koncem 12 stol., byl majetkem rodiny Bavorů ze Strakonic. Část hradu byla v roce 1243 darována řádu maltézských rytířů (Johanitům). Mezi nevýznamnější památky patří děkanský kostel. sv. Prokopa, Kapitulní sín a ambit se vzácnými gotickými malbami. Z věže Rumpál je opravdu pěkný výhled..

Adresa: Zámek 1, 38601 Strakonice | Otevírací hodiny: út-ne 9:00 -16:00 hod.

    Zobrazit na mapě

18.6km: Naučná stezka dudáka Švandy

leerpad_strakonice_s.jpg
Asi před dvěma sty lety žil nedaleko Strakonic velmi známý dudák se jménem Švanda. J.K. Tyl, populární český spisovatel, o něm napsal divadelní hru. Můžete jít po stopách dudáka Švandy na 15 km naučné stezce poblíž Strakonic.

Výchozí bod: U vstupu hradu Strakonice.

    Zobrazit na mapě

21.7km: Zřícenina hradu Helfenburk

helfenburk_s.jpg
Hrad byl založen čtyřmi bratry - pány z Rožmberka v druhé pol. 14 stol. I dnes se dobře zachovalá zřícenina hradu Helfenburk nachází asi 5 km od městečka Bavorov.

Více o .....    Zobrazit na mapě

22km: Pietní místo Lety

lety_s.jpg
23. dubna 1998 bylo pietní místo v obci Lety prohlášeno za kulturní památku Ministerstva kultury ČR. Zde v obci Lety jsou pohřbeni vězni z tzv. cikánského tábora. V roce 1995 byl odhalen památník jako memento "objetem tábora v obci Lety, jež byl určen pro romskou menšinu". Tzv. cikánský tábor již nebyl nikdy zřízen.

Více o .....    Zobrazit na mapě

22.8km: Zámek Orlík

orlik_s.jpg
Ještě než byla vybudována vodní nádrž Orlík, zámek Orlík byl situován na skalnatém ostrohu asi 60 metrů nad hladinou řeky Vltavy. Původně gotický hrad ze 13 stol. byl v pol. 19 stol. přebudován v pseudogotickém slohu. A co zámek Orlík nabízí ve své expozici? Historické intériéry s cennými rodinnými sbírkami, Rytířský sál, Empýrové salóny, knihovny, Puškovou chodbu, Malou zbrojnici a zámeckou kapli.

Adresa: Zámek Orlík, 398 07 Orlík nad Vltavou | Otevírací hodiny: 9:00 - 16:00 hod., červenec-srpen 9:00 - 18:00 hod.

    Zobrazit na mapě

25.6km: Židova strouha

zidova_strouha_s.jpg
Nezapomenutelná přírodní památka se nachází v údolí potoka stejného názvu asi 2 km od města Bechyně v Táborské parhorkatině.

Více o .....    Zobrazit na mapě

25.8km: Zřícenina hradu Dobronice

Dobronice_s.jpg
Hrádek Dobronice se nachází asi 7 km nedaleko Bechyně na řece Lužnici. Hrad Dobronice byl patrně založen v první pol. 14 stol., v r. 1455 jsou jeho majiteli Rožmberkové.

Více o .....    Zobrazit na mapě

27.4km: Stádlecký most

most_stadlec_s.jpg
Národní kulturní památka ve Stádlci je poslední empírový most v České republice. Tento empírový most byl postaven v letech 1847 - 1848 jihočeským stavitelem Vojtěchem Lannou. Řetězový most kdysi přemosťoval řeku Vltavu, dnes ho najdete na řece Lužnici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

28.9km: Archeopark Netolice

archeopark_netolice_s.jpg
Archeopark Netolice se nachází na vrchu sv. Ján s přímým výhledem na město Netolice a panorama Šumavy.

Více o .....    Zobrazit na mapě