business trip to

Tábortabor_1.jpgMěsto Tábor je jedno z nejnavštěvovanějších českých měst, a to nejen díky své pestré historii, ale díky svým památkám. Půvab starému městu dnešního Tábora dodávají úzké uličky, jež tvoří historické domy zdobené z dob renesance, gotiky a baroka.
Tábor jakoby byl povznesen nad všechna husitská města, byl totiž v 15. stol. založen Husity a opevněn městkými hradbami, poté se stal centrem odbojů a náboženského hnutí. Nelze si proto nepovšimnout přítomnosti Husitů na každém svém kroku.

tabor_2.jpgMezi nejvýznamější památky města Tábor rozhodně patří Táborské středověké podzemí z 15. stol. Část podzemních prostor v délce 500 m, vinoucích se pod Žižkovým náměstím, byla zpřístupněna veřejnosti z Husitského Muzea. Dominantou v Táboře je z daleka viditelná věž Kotnov a Bechyňská brána, odtud je jistě milým zpestřením výhled na historickou část města.

Mezi další významné architektonické památky patří Žižkovo náměstí, divadlo Oskara Nedbala a děkanský kostel Proměnění Páně. Dále se můžete seznámit při prohlídce hradu Kotnov s Táborským podkladem stříbrných mincí.

Pokuď byste se rádi vrátili do dob Husitství, navštivte každoroční pravé Husitské dny ve městě Tábor na přelomu května/června.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Tábor

Turistické informace

Infocentrum město Tábor
Žižkovo nám. 2 391 01
tel:(+420) 381 486 230-4
www: http://www.taborcz.eu
mail: infocentrum@mutabor.czZajímavá místa

11.8km: Stádlecký most

most_stadlec_s.jpg
Národní kulturní památka ve Stádlci je poslední empírový most v České republice. Tento empírový most byl postaven v letech 1847 - 1848 jihočeským stavitelem Vojtěchem Lannou. Řetězový most kdysi přemosťoval řeku Vltavu, dnes ho najdete na řece Lužnici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

14.3km: Zřícenina hradu Dobronice

Dobronice_s.jpg
Hrádek Dobronice se nachází asi 7 km nedaleko Bechyně na řece Lužnici. Hrad Dobronice byl patrně založen v první pol. 14 stol., v r. 1455 jsou jeho majiteli Rožmberkové.

Více o .....    Zobrazit na mapě