business trip to

Blatnáblatna_1.jpgBlatná je malebné město plné přívětivých uliček a obchůdků, ale bohužel je poznamenána necitlivou výstavbou územního plánování, stojící v těsné blízkosti s historickou částí města. O tehdejším malém městečku Blatná byly první písemné zmínky ve 13. stol. Kdysi zde vznikla vodní tvrz, která se později rozvinula v město. Tehdejší tvrz byla velkolepě přebudována na vodní zámek.

Město je také známo jako "město růží". A to díky několikaleté tradici pěstování růží šlechtitelem Janem Bohmem. V létě se můžete pokochat nebo nadýchat květenou v zámeckém parku.Nejpozoruhodnějším místem Blatné je její zámek se zámeckou oborou. Zámek byl půvobně vybudován jako vodní hrad na ostrůvku říčky Lomnice, v 19. stol. byl přestavěn do gotického stylu a jeho původní okolní bažiny byly přeměněny na dnešní vodní příkop.

blatna_3.jpg

Zámecký park v Blatné je nejpůvabnějším místem zdejšího města. Je volně přístupný věřejnosti a kromě vodní scenérie se pyšní početným stádem daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Blatná

Turistické informace

Blatná Infocentrum
J. P. Koubka 4
tel:383 420 300
mail: blatna@ciao.czZajímavá místa

18.5km: Hrad Strakonice

kasteel_strakonice_s.jpg
Vznik hradu Strakonice je datován koncem 12 stol., byl majetkem rodiny Bavorů ze Strakonic. Část hradu byla v roce 1243 darována řádu maltézských rytířů (Johanitům). Mezi nevýznamnější památky patří děkanský kostel. sv. Prokopa, Kapitulní sín a ambit se vzácnými gotickými malbami. Z věže Rumpál je opravdu pěkný výhled..

Adresa: Zámek 1, 38601 Strakonice | Otevírací hodiny: út-ne 9:00 -16:00 hod.

    Zobrazit na mapě

18.5km: Naučná stezka dudáka Švandy

leerpad_strakonice_s.jpg
Asi před dvěma sty lety žil nedaleko Strakonic velmi známý dudák se jménem Švanda. J.K. Tyl, populární český spisovatel, o něm napsal divadelní hru. Můžete jít po stopách dudáka Švandy na 15 km naučné stezce poblíž Strakonic.

Výchozí bod: U vstupu hradu Strakonice.

    Zobrazit na mapě

18.7km: Zřícenina hradu Prácheň

prachen_castle_s.jpg
Zřícenina hradu Prácheň stojí na ostrohu nad řekou Otavou. Přemyslovské správní hradiště, které plnilo svou funkci do pol. 13 stol, kdy bylo opuštěno.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.4km: Pietní místo Lety

lety_s.jpg
23. dubna 1998 bylo pietní místo v obci Lety prohlášeno za kulturní památku Ministerstva kultury ČR. Zde v obci Lety jsou pohřbeni vězni z tzv. cikánského tábora. V roce 1995 byl odhalen památník jako memento "objetem tábora v obci Lety, jež byl určen pro romskou menšinu". Tzv. cikánský tábor již nebyl nikdy zřízen.

Více o .....    Zobrazit na mapě