business trip to

Kašperské Horykasperske_1.jpgToto malebné malé město bylo založeno ve 14. stol., když byla v nedalekém okolí objevena velká naleziště zlatonosné rudy. Na cestě z Vimperku do starobylého města Kašperské Hory, ležící v horách, projedete kolem hradu Kašperk, jež se nám dochoval ze 14. stol. v dnešní podobě. Půdovně byl založen jako strážní hrad hranic se sousedním Bavorskem.

Město jako takové bylo založeno ve 14. stol., když byla v tomto regionu objevena velká naleziště zlata, a proto se sem stahli hledači zlata, kteří přišli za vidinou bohatství. Kašperské Hory byly centrem těžby zlata a dnes jsou historické budovy na náměstí památkou této zlaté éry.


Na náměstí stojí za povšimnutí nádherně zrekonstruovaná městská radnice a uprostřed náměstí vás zaujme kostel sv. Mikuláše.

Město má ve své sbírce úchvatné muzeum o regionu Šumava. Kašperské Hory jsou jak v zimě tak i v létě dobrým rekreačním střediskem. Během zimy zde můžete lyžovat. Nabízí se 3 vleky jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší lyžaře. Díky menšímu lyžařskému středisku jsou Kašperské Hory ideálním místem pro rodinné pobyty.

Čtenář jistě ocení, že jsou Kašperské Hory dějištěm románů a povídek Karla Klostermanna (1848 – 1923).

V létě je město dobrým počátečním bodem pro různé celodenní výlety do okolí.


užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Kašperské Hory

Turistické informace

Městské kulturní a informační středisko
Náměstí 1 341 92
tel:(+420) 376 503 411
www: http://www.sumavanet.cz
mail: informace@kasphory.cz

Informační středisko a středisko ekologické výchovy
Sušická 399 341 92
tel:+420 376 582 734
www: http://www.npsumava.cz
mail: iskhory@npsumava.czZajímavá místa

2.8km: Hrad Kašperk

kasteel_kasperk_s.jpg
Hrad Kašperk se majestátně tyčí nad městečkem Kašperské Hory. Dvouvěžatý hrad Kašperk je dobře viditelný téměř odkudkoliv.

Více o .....    Zobrazit na mapě

4.5km: Sklárna Annín

annin_1_s.jpg
V roce 1796 vznikla obec Annín založením sklárny p. Mullerem z Vatětic. Původně se zde vyrábělo křištálové sklo a skleněné korálky do růženců.

Více o .....    Zobrazit na mapě

6.1km: Naučná stezka Povydří

stezka_vydra_s.jpg
Naučná stezka Povydří začíná na Čenkově pile, vede podél
Vydry a může končit např. na parkovišti Rokyta nebo na
Antýglu. Červená stezka je dlouhá asi 7 km a na své trase návštěvníky seznamuje s nejrůznějšími zajimavostmi

Více o .....    Zobrazit na mapě

8km: Horská synagoga Hartmanice

synagoga_Hartmanice_s.jpg
Horská synagoga byla od roku 1883 domem modlitby pro více než 200 obyvatel židovské víry, později je využívána jako truhlárna a sklad pneumatik...

Více o .....    Zobrazit na mapě

11.3km: Hadí stezkou na Svatobor

svatobor_s.jpg
Hadí stezkou opět na návrší Svatobor. Tato 4 km trasa, s převýšením 347 m, začíná u Infocentra na náměstí a pokračuje po červené turistické značce a oranžové „Sušické pavučině“ ulicí Klostermannovou a Pod Svatoborem a po necelých 2 km své turisty dovede ke Scheinostovu zátiší - altán.

Více o .....    Zobrazit na mapě

13.2km: Archeopark Prášily

archeopark_prasily_s.jpg
Archeopark Prášily - aneb Jak žili Keltové se nachází v šumavské vesničce Prášily. Archeologická vesnička seznamuje své návštěvníky s životem našich předků - Keltů.

Více o .....    Zobrazit na mapě

14.1km: Interaktivní expozice dřeva

modrava_1.jpg
Unikátní expozice zaměřená na dřevo svým dětským návštěvníkům nabízí aktivní účast v zážitkové dílně, rodič jistě ocení, že je otevřena za velmi deštivého počasí. Expozice spolu se zážitkovou dílnou je v malé obci Modrava, která je velmi oblíbená díky horské turistice. V rámci expozice objevíte nemalá tajemství dřeva. Vaše děti si oblíbí dřevěného ptáčka z Modravy, kterého si dle své fantazie omalují.

Otevírací hodiny: po - ne: 10:00 - 15:00 hod.

    Zobrazit na mapě