business trip to

Klatovyklatovy_2.jpgMěsto Klatovy, kterému se také přezdívá "severní brána Šumavy", má téměř 23.000 obyvatel. Klatovy jsou známé pro své historické panorama; z významných budov dominuje v horní části náměstí Černá věž a barokní Jezuitský kostel. Černá věž v angličtině the Black Tower, byla postavena holandským architektem Antonie Salvelly (Antoněm) v roce 1555. Je situována vedle městské radnice, v dobách minulých sloužila jako lehké vězení. Z věže je překrásný pohled do krajů Šumavy.

klatovy_1.jpg Velmi impozantní stavbou Klatov je barokní Jezuitský kostel s bohatým zdobením v interiéru i průčelí. Pod kostelem se nacházejí katakomby. V této kryptě byli pohřbeni jezuité a významní občané města Klatov. V katakombách je i nadále dochováno 30 mumií.

Další významnou barokní památkou je lékárna "U Bílého Jednorožce", jež je nyní muzeem a umožní vám nahlédnout do historie lékárenství. Tato lékárna má čestné místo na seznamu památek Unesco.

V části historického centra jsou dochovány pozůstatky starých mětských hradeb. Stará bašta je nyní součástí parku, kde spolu s ní souzní novodobá plastika.

Město v celé jeho historii proslavily nejen tradiční výrobky, zajímavé historické památky, ale také klatovské karafiáty, které byly vyšlechtěny z původních francouzských drobnokvětých karafiátů.


užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Klatovy

Turistické informace

Informační centrum Klatovy
Náměstí Míru 63 339 01
tel:(+420) 376 347 240
www: http://www.klatovy.cz/icklatovy/default.asp?lng=cz
mail: icklatovy@mukt.czZajímavá místa

0.9km: Klatovský vycházkový okruh

trail_Klatovy_s.jpg
Klatovský vycházkový okruh vede své touristy na zajímavá místa po návrších města a jeho okolí. Turistický okruh spojuje turistické výletní body (Vodojem, Židovský hřbitov, Křesťanský vrch, Šibeniční vrch, Hůrku a Mercandiniho sady - městský park).

Více o .....    Zobrazit na mapě

8.6km: Hrad a zámek Klenová

kasteel_klenova_s.jpg
6 kilometrů směrem z Nýrska do Klatov se nachází hrad a zámek Klenová.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12.5km: Pohádková chalupa v Mlázovech

pohadkova_chalupa_s.jpg
Děti, pojďte si hrát, ale nesmíte se přitom bát. Pohádková chalupa zve všechny milovníky pohádek, příběhů a pověstí na netradiční expozici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

16.5km: Hrad Velhartice

hrad_velhartice_s.jpg
Hrad a zámek Velhartice ze 13 stol. se majestátně rozprostírá nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů. Je také znán jako hrad Buška z Velhartic, věrného komorníka krále a císaře Karla IV. Dnes své návštěvníky mile překvapí svou romantickou atmosférou a neobvyklým obranným systémem.

Více o .....    Zobrazit na mapě

17km: Muzeum techniky a řemesel

muzeum_kolovec.jpg
Muzeum techniky a řemesel se nachází asi 15 km od Domažlic. Jeho rozsáhlá expozice má výstavní plochu 900 m2 a více než 6000 exponátů.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19km: Centrum vodní zábavy Kdyně

bazen_kdyne.jpg
Centrum vodní zábavy Kdyně bylo otevřeno v roce 2010. Malý aquapark nabízí 60 m skluzavku a hlavní bazén s plochou 425 m2. Určitě navštivte i wellness část s laconiem, Finskou saunou, Osmanskou lázní nebo infra kabinou.

Adresa: Dělnická 724, Kdyně | Otevírací hodiny: po - pá: 11:00 - 21:30hod., so -ne: 10:00 - 21.30hod.

    Zobrazit na mapě