business trip to

Nýrskonyrsko_3.jpgNýrsko se nachází 18 km na jihozápad od Klatov, na březích řeky Úhlavy. Nýrsko je malé poklidné město se sídlem několika velkých výrobních společností.

Vzniklo ve 13. stol. jako pohraniční město na obchodní cestě mezi Čechy a Bavorskem.

Město má pouze několik historických budov. Jednou z nich je barokní radnice z roku 1684. Přímo na průčelí radnice je umístna pamětní deska k památce osvobození Kanaďany ve druhé svět. válce. Skutečnost, že Nýrsko a jeho okolí bylo osvobozeno spojenci ze západu, nebyla v dobách komunistické éry veřejně prezentována.

nyrsko_2.jpg
Nýrsko je přímo umístěno jako výchozí bod pohoří Šumavy. Ve městě najdete jak tábořiště, tak několik hotelů nebo pezionů. Je zde pár výtečných restaurací, jež jsou navštěvovány stálými štamgasty.

Na řece Úhlavě, 4 km na jih od Nýrska, leží Nýrská přehrada. Ta byla vybudována v roce 1969 s hloubkou 36 m, vodní nádrž je využívána vodní elektrárnou a jako vodní rezervoár na pitnou vodu. Z pahorků v blízkosti přehrady se vám naskytne jedinečný pohled na vodní hladinu přehrady.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Nýrsko

Turistické informace

Informační a kulturní centrum města Nýrska
Komenského 877 340 22
tel:(+420)376 571 616
www: http://www.sumava.net/icnyrsko/default.asp?lng=cz
mail: ic@mestonyrsko.czZajímavá místa

7.5km: Hrad a zámek Klenová

kasteel_klenova_s.jpg
6 kilometrů směrem z Nýrska do Klatov se nachází hrad a zámek Klenová.

Více o .....    Zobrazit na mapě

11.9km: Bílá Strž

bila_strz_s.jpg
Přírodní rezervace Bílá Strž se stejnojmenným vodopádem, je atraktivní turistické místo. Toto místo je součástí Národního parku Šumava a zaujímá rozlohu o 97 ha.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12.8km: Černé Jezero

cerne_jezero_s.jpg
Černé jezero je největším přírodním jezerem ledovcového původu v celé České republice. Jezero je zahaleno řadou tajemství a za své jméno vděčí odrazu černé hladiny.

Více o .....    Zobrazit na mapě

13.9km: Centrum vodní zábavy Kdyně

bazen_kdyne.jpg
Centrum vodní zábavy Kdyně bylo otevřeno v roce 2010. Malý aquapark nabízí 60 m skluzavku a hlavní bazén s plochou 425 m2. Určitě navštivte i wellness část s laconiem, Finskou saunou, Osmanskou lázní nebo infra kabinou.

Adresa: Dělnická 724, Kdyně | Otevírací hodiny: po - pá: 11:00 - 21:30hod., so -ne: 10:00 - 21.30hod.

    Zobrazit na mapě

15.4km: Klatovský vycházkový okruh

trail_Klatovy_s.jpg
Klatovský vycházkový okruh vede své touristy na zajímavá místa po návrších města a jeho okolí. Turistický okruh spojuje turistické výletní body (Vodojem, Židovský hřbitov, Křesťanský vrch, Šibeniční vrch, Hůrku a Mercandiniho sady - městský park).

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.9km: Hrad Velhartice

hrad_velhartice_s.jpg
Hrad a zámek Velhartice ze 13 stol. se majestátně rozprostírá nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů. Je také znán jako hrad Buška z Velhartic, věrného komorníka krále a císaře Karla IV. Dnes své návštěvníky mile překvapí svou romantickou atmosférou a neobvyklým obranným systémem.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.6km: Pohádková chalupa v Mlázovech

pohadkova_chalupa_s.jpg
Děti, pojďte si hrát, ale nesmíte se přitom bát. Pohádková chalupa zve všechny milovníky pohádek, příběhů a pověstí na netradiční expozici.

Více o .....    Zobrazit na mapě