business trip to

Sušicesusice_3.jpgJméno Sušice, zřejmě ze slova "sušit", je pozůstatkem z dob minulých, kdy se v této oblasti rýžovalo zlato a zlatá zrnka se zde nechávala sušit. Město Sušice se malebně rozprostírá v údolí řeky Otavy pod Svatoborskou vrchovinou (845 m.). V samotném městě se dochovalo několik historických budov.

Mezi ně patří radnice z dob Renesance, Arciděkanský kostel sv. Václava, který byl původně postaven roku 1322. K dalším zajímavým památkám patří Židovský hřbitov ze 17. stol.

Po těžbě zlata, jež byla minulostí, vznikla v 19. stol. nová forma obživy, výroba prvních zápalek. Nyní můžete najít stálou expozici o výrobě zápalek v místním muzeu, Muzeu Šumavy. Je zde opravdu jedinečná a nezapomenutelná sbírka zápalek. Muzeum se nachází v impozantním domě, zvaném Voprchovsky, na náměstí Svobody.

Sušice je perfektním výchozím bodem pro několik pěších túr. Velmi populární je výstup na vrch Svatobor. Stezka s červeným značením 3,5 km je strmější a trochu vyčerpávající.

susice_1.jpgV nedalekém okolí je vyhlídka u Anděla Strážce (557m), jež má nezapomenutelný pohled do údolí. V roce 1683 zde byla postavena ranně-barokní kaple Anděla Strážce. Ke kapli vedou okouzlující schody z Alšovy ul., vedlejší ul. Palackého.

V blízkosti řeky Otavy najdete příjemné turistické stezky.

Pokud máte jeden den k dobru a pokud jste v dobré kondici, máme zde tip pro značenou stezku hrad Kašperk.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Sušice

Turistické informace

Městké informační centrum Sušíce
Nám. Svobody 138 342 02
www: http://www.sumavanet.cz/susice/default.asp
mail: icsusice@sumavanet.comZajímavá místa

2.3km: Hadí stezkou na Svatobor

svatobor_s.jpg
Hadí stezkou opět na návrší Svatobor. Tato 4 km trasa, s převýšením 347 m, začíná u Infocentra na náměstí a pokračuje po červené turistické značce a oranžové „Sušické pavučině“ ulicí Klostermannovou a Pod Svatoborem a po necelých 2 km své turisty dovede ke Scheinostovu zátiší - altán.

Více o .....    Zobrazit na mapě

6.4km: Sklárna Annín

annin_1_s.jpg
V roce 1796 vznikla obec Annín založením sklárny p. Mullerem z Vatětic. Původně se zde vyrábělo křištálové sklo a skleněné korálky do růženců.

Více o .....    Zobrazit na mapě

8km: Hrad Kašperk

kasteel_kasperk_s.jpg
Hrad Kašperk se majestátně tyčí nad městečkem Kašperské Hory. Dvouvěžatý hrad Kašperk je dobře viditelný téměř odkudkoliv.

Více o .....    Zobrazit na mapě

8.2km: Horská synagoga Hartmanice

synagoga_Hartmanice_s.jpg
Horská synagoga byla od roku 1883 domem modlitby pro více než 200 obyvatel židovské víry, později je využívána jako truhlárna a sklad pneumatik...

Více o .....    Zobrazit na mapě

9km: Hrad Rabí

kasteel_rabi_s.jpg
Hrad Rabí je největší hradní zříceninou v Čechách, nachází se asi 8 km severovýchodně od Sušice na kopci nad řekou Otavou.

Více o .....    Zobrazit na mapě

9.4km: Hrad Velhartice

hrad_velhartice_s.jpg
Hrad a zámek Velhartice ze 13 stol. se majestátně rozprostírá nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů. Je také znán jako hrad Buška z Velhartic, věrného komorníka krále a císaře Karla IV. Dnes své návštěvníky mile překvapí svou romantickou atmosférou a neobvyklým obranným systémem.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12km: Pohádková chalupa v Mlázovech

pohadkova_chalupa_s.jpg
Děti, pojďte si hrát, ale nesmíte se přitom bát. Pohádková chalupa zve všechny milovníky pohádek, příběhů a pověstí na netradiční expozici.

Více o .....    Zobrazit na mapě

12.5km: Přírodní park - Prašivice

prasivice_s.jpg
Přírodní park Prašivice je nedaleko malého městečka Nalžovské Hory. Tento přírodní park je romantické místo a skrývá mnohá tajemství o jeho původu. A kam nás zavedou jeho stezky?

Více o .....    Zobrazit na mapě

13.9km: Naučná stezka Povydří

stezka_vydra_s.jpg
Naučná stezka Povydří začíná na Čenkově pile, vede podél
Vydry a může končit např. na parkovišti Rokyta nebo na
Antýglu. Červená stezka je dlouhá asi 7 km a na své trase návštěvníky seznamuje s nejrůznějšími zajimavostmi

Více o .....    Zobrazit na mapě

15.2km: Zřícenina hradu Prácheň

prachen_castle_s.jpg
Zřícenina hradu Prácheň stojí na ostrohu nad řekou Otavou. Přemyslovské správní hradiště, které plnilo svou funkci do pol. 13 stol, kdy bylo opuštěno.

Více o .....    Zobrazit na mapě

16.9km: Archeopark Prášily

archeopark_prasily_s.jpg
Archeopark Prášily - aneb Jak žili Keltové se nachází v šumavské vesničce Prášily. Archeologická vesnička seznamuje své návštěvníky s životem našich předků - Keltů.

Více o .....    Zobrazit na mapě