business trip to

Železná Rudazelezna_ruda_1.jpg Město Železná Ruda má 26 vleků a je nejrozšířenějším lyžařským místem Šumavy. Oceníte zde různě náročné a dlouhé sjezdovky. Na svazích Pancíř (1214 m.n.m.) a Špičák (1202 m.n.m) jsou 16 km sjezdovky. Železnorudsko také nabízí několik strojově upravovaných běžeckých tras.

Město jako takové je v Němčině Markt Eisenstein, díky těžbě železné rudy vznikl jeho samotný název. Později nahradila těžbu železné rudy výroba skla. Dnes v tomto pohraničním městě najdete vietnamské tržnice, nonstop bary a casina.
Hraniční přechod s Bayerish Eisenstein byl v dobách komunistické éry uzavřen a město se tak stalo zapomenutým místem na dlouhou dobu. Až po sametové revoluci byl turistický ruch opět obnoven. Není tedy divu, že můžete navštívit nejrůznější místa přímo v Železné Rudě nebo na Železnorudsku.
Z kulturního dědictví je jen málo, co stojí za vaši návštěvu. Barokní kostel z 18. stol. je nicméně významná památka, která stojí za shlédnutí.

Železná Ruda je jedinečným výchozím bodem pro vaše celodenní výlety pěšky, na kole nebo autem.

kaartje_spicak_1.jpgSeverně od města se nachází ledovcová jezera - Černé Jezero a Čertovo Jezero. Černé jezero je nevětším přírodním jezerem v parku Šumava. Obě jezera mají hloubku 35 m a leží v přibližné nadmořské výšce 1000 m.

Černé jezero vděčí za své jmémo černé hladině, ale nejen té, černé je i v jiném slova smyslu. Říká se, že jezero skrývá mnohá tajemnství. Byly zde objeveny bedny s výbušninami a materiály z nacistického archivu.


Jezero můžete navštívit z lyžařského střediska Špičák, které je v těsné blízkosti stejnojmenného svahu.

užitečné informace


Zobrazit na mapě

Autokempy v okolí Železná Ruda

Turistické informace

Informační turistické centrum
Javorská 154 340 04
tel:(+420) 376 397 033
www: http://www.sumava.net/itcruda
mail: itcruda@sumava.netZajímavá místa

6.1km: Černé Jezero

cerne_jezero_s.jpg
Černé jezero je největším přírodním jezerem ledovcového původu v celé České republice. Jezero je zahaleno řadou tajemství a za své jméno vděčí odrazu černé hladiny.

Více o .....    Zobrazit na mapě

7.8km: Bílá Strž

bila_strz_s.jpg
Přírodní rezervace Bílá Strž se stejnojmenným vodopádem, je atraktivní turistické místo. Toto místo je součástí Národního parku Šumava a zaujímá rozlohu o 97 ha.

Více o .....    Zobrazit na mapě

8.5km: Dům divočiny v Ludwigsthalu

ludwigsthal_1_s.jpg
Tady, mezi Roklanem, Luzným a Velkým Falkensteinem je naším turistickým cílem Dům divočiny v Ludwigsthalu. Od parkoviště nebo od železniční zastávky před Ludwigstalem směrem na Železnou Rudu vede turistická stezka

Více o .....    Zobrazit na mapě

11.2km: Archeopark Prášily

archeopark_prasily_s.jpg
Archeopark Prášily - aneb Jak žili Keltové se nachází v šumavské vesničce Prášily. Archeologická vesnička seznamuje své návštěvníky s životem našich předků - Keltů.

Více o .....    Zobrazit na mapě

13.5km: Sklárna Joska v Bodenmaisu

sklarna_Bodenmais_s.jpg
Sklárna Joska Krystall je báječný svět křyšťálů a skla v nejrůznější podobě. Sklárna je v městečku Bodenmais (cca 24 km od Žel. Rudy)

Více o .....    Zobrazit na mapě

16.3km: Horská synagoga Hartmanice

synagoga_Hartmanice_s.jpg
Horská synagoga byla od roku 1883 domem modlitby pro více než 200 obyvatel židovské víry, později je využívána jako truhlárna a sklad pneumatik...

Více o .....    Zobrazit na mapě

17.2km: Sklářské muzeum Frauenau

muzeum_frauenau_s.jpg
Sklářské muzeum ve Frauenau je krásným putováním kulturními dějinami skla, i do regionálně historického světa lidí, kteří se sklem žijí a pracují a na závěr své návštěvníky vede k jedné z významných sbírek mezinárodního moderního sklářského umění.

Více o .....    Zobrazit na mapě

18.4km: Hrad Velhartice

hrad_velhartice_s.jpg
Hrad a zámek Velhartice ze 13 stol. se majestátně rozprostírá nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů. Je také znán jako hrad Buška z Velhartic, věrného komorníka krále a císaře Karla IV. Dnes své návštěvníky mile překvapí svou romantickou atmosférou a neobvyklým obranným systémem.

Více o .....    Zobrazit na mapě

19.1km: Naučná stezka Povydří

stezka_vydra_s.jpg
Naučná stezka Povydří začíná na Čenkově pile, vede podél
Vydry a může končit např. na parkovišti Rokyta nebo na
Antýglu. Červená stezka je dlouhá asi 7 km a na své trase návštěvníky seznamuje s nejrůznějšími zajimavostmi

Více o .....    Zobrazit na mapě