business trip to

Pěší turistika


schoen_1.jpg Pěší turistika je velmi oblíbená aktivita v České republice. V každé obydlené osadě najdete turistické směrovky pro pěší. V turistických centrech a místních knihkupectvích zakoupíte dobré turistické mapy. Stejně tak v informačních centrech obdržíte popis krátkých stezek, které jsou obvykle také značené.

Národní park Šumava nabízí stovky kilometrů značených cest, které spojují všechna zajímavá místa. Vedení parku věnovalo velkou pozornost přání turistů:
  • Na místech vyhrazených k parkování najdete informační tabule s přehledným popisem turistických cest v okolí. ;
  • V Národním parku bylo vytvořeno 8 naučných stezek. Jsou velmi oblíbené, a to díky tomu, že seznámí návštěvníka s krásnými a zajímavými místy Národního parku a poskytnou mu bohatý přehled o turistických atrakcích na své cestě;
  • I vedle pečlivě značených turistických cest se stále najdou stovky kilometrů, které značené nejsou;
  • Opravdový dobrodruh podnikne výlet s pomocí GPS, mapy a compasu;
  • Během zimy je tato oblast vhodným místem pro běžky.
herfst_bos_1.jpg V parku zajišťují přepravu tzv. Zelené autobusy. Tento autobus je spolufinancován Evropskou Unií, jezdí na bionaftu a propojuje všechny populární místa Šumavy. Především pro turisty je to perfektní dopravní prostředek, protože nemusí dojít zpět na svůj výchozí bod. Více informací o jízdním řádu najdete na www.npsumava.cz.

A kdy navštívit Šumavu? Tím nejvhodnějším časem na turistiku je bezesporu podzimní čas, kdy hojnost barev ve smíšených lesech dosahuje největší rozmanitosti, a nebo právě na jaře, kdy se příroda probouzí z dlouhého zimního spánku a vše opět zazelená.

Návštěva Šumavy je jistě nezbytností každého vášnivého turisty!